Aktualno¶ciOnkologiczna Biała Sobota


Dnia 03.03.2018 r. w Ratuszu Miejskim w Lwówku Śląskim odbyła się kolejna z cyklu akcja onkologiczna „Biała Sobota”. Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. , a skierowane ono było do mieszkańców Lwówka Śląskiego i okolic oraz wszystkich tych , którzy nie pozostają obojętni na sprawy związane z dbałością o własne zdrowie.  Promocja profilaktyki onkologicznej była głównym celem wydarzenia. W trakcie jego trwania można było wziąć udział w prelekcjach, konsultacjach oraz badaniach profilaktycznych, które przeprowadzane były nieodpłatnie i bez skierowań. Wśród wykonywanych badań znalazły się:
- wideodermatoskopia,
- pomiary ciśnienia i glukozy,
- pomiar saturacji krwi,
-oznaczenie BMI.
Przeprowadzały je lek. med. Krystyna Costa, specjalista chirurgii onkologicznej oraz Panie pielęgniarki Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.
W wyniku wykonanych badań, u 10 pacjentów wykryto wątpliwe zmiany skórne. Zostali oni skierowani do dalszej diagnostyki w naszej Poradni Chirurgii Onkologicznej. Jest to wymierny zdrowotny efekt akcji.
Program wydarzenia obejmował Profilaktykę raka piersi (czynniki ryzyka) oraz Solaria (negatywny wpływ na zdrowie), którymi zajęła się lek. med. Krystyna Costa, specjalista chirurgii onkologicznej.
Dyrektor ds. Medycznych Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. lek. med.  Marcin Karasiński, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii przedstawił kwestię Profilaktyki i diagnostyki, która nie boli, skierowanej głównie do mężczyzn.
Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych lek. med. Artur Nahorecki, specjalista chorób wewnętrznych, specjalizujący się w pulmonologii, w swojej prezentacji omówił zagadnienia z zakresu Profilaktyki Raka Płuc.
Ostatnia prezentacja należała do Pielęgniarki Naczelnej Olgi Sasin, która jest jednocześnie Koordynatorem Pakietu Onkologicznego. Omówiony został w niej projekt „Fundacji Nasz Szpital” pt. „Pakiet Onkologiczny” oraz „Klub Pacjenta Onkologicznego”.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem.
Serdeczne podziękowania dla Pracowników, którzy zaangażowali się czynnie w swoim wolnym czasie do tej, tak ważnej społecznie akcji. A, oprócz prelegentów, byli to:

 1. Pani Alina Wyborna.
 2. Pani Teresa Truchan.
 3. Pani Maria Wołowicz.
 4. Pani Renata Proska.
 5. Pani Joanna Eck.
 6. Pani Monika Fijałkowska.
 7. Pan Maciej Szmulewicz
 8. Pan Eugeniusz Ścigan.
 9. Pan Marcin Eck.
 10. Pan Piotr Filipczak.
 11. Pan Ryszard Szumiłowski.
 12. Pan Jan Kaniuka.dodano: 26-03-2018
Poradnia Kardiologiczna
dodano: 06-03-2018
Biała Sobota
dodano: 27-02-2018
Profilaktyka onkologiczna


Profilaktyka onkologiczna – akcja informacyjna Ministerstwa Zdrowia
Ministerstwo Zdrowia przygotowało ulotki oraz 200tyś. Plakatów zachęcających do badań w ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych na lata 2016-2024.
Ulotki i plakaty dotyczące profilaktyki onkologicznej
Dzięki ulotkom dowiesz się:

 1. Jakie badania profilaktyczne im przysługują?
 2. Jak zminimalizować ryzyko zachorowania na różne nowotwory

Ulotki oraz plakaty dotyczą:

 1. Raka piersi badań mammograficznych
 2. Raka szyjki macicy i badań cytologicznych
 3. Raka jelita grubego i badań kolonoskopowych
 4. Profilaktyki onkologicznej
 5. Karmienia piersią
 6. Zagrożeń wynikających z palenia
 7. Nowotworów skóry

Plakaty dotyczą:

 1. Raka piersi i badań mammograficznych               
 2. Raka szyjki macicy i badań cytologicznych
 3. Raka jelita grubego i badań kolonoskopowych
 4. Profilaktyki onkologicznej
 5. Zagrożeń wynikających z palenia papierosów

Więcej informacji dotyczących profilaktyki onkologicznej dostępnych jest na stronie internetowej Ministerstwa Zdrowiadodano: 15-01-2018
ISO 9001:2008


Miło nam Państwa poinformować, że w dniu 30 września 2017 r. Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o. ponownie uzyskała Certyfikaty potwierdzające zgodność Systemu Zarządzania Jakością z normą ISO 9001:2008. Zakres działalności objęty certyfikacją obejmuje leczenie szpitalne oraz ambulatoryjną opiekę specjalistyczną.

 


PREZES ZARZĄDU

Edyta Malczewska
dodano: 24-11-2017
pokaż wszystkie (77)
Wszelkie prawa zastrzeżone © Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o.