AktualnościW dniu...


W dniu 3.08.2018 r w szpitalu powiatowym w Lwówku Śląskim doszło do nieszczęśliwego wypadku. Jeden z pacjentów oddziału chorób wewnętrznych z nieznanych przyczyn wypadł bądź wyskoczył z okna. W celu wyjaśnienia przyczyn zdarzenia i ustalenia faktów została powołana Komisja ds. wyjaśnienia przyczyn wypadku, która natychmiast podjęła stosowne działania. Został powołany również Rzecznik Szpitala Dyrektor ds Medycznych lek. med. Marcin Karasiński do kontaktowania się z mediami w tej sprawie. Zarówno rodzina zmarłego jak i personel szpitala został objęty opieką psychologiczną. Jednocześnie pragniemy złożyć kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia rodzinie i bliskim Pacjenta.dodano: 07-08-2018
„Ewakuacja pacjentów z budynku Szpitala Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. w Lwówku Śląskim. Spokojnie, to tylko ćwiczenia”


6 czerwca 2018 r. zorganizowane zostały ćwiczenia na wypadek zaistnienia pożaru w budynku Szpitala Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. z siedzibą w Lwówku Śląskim. Scenariusz przewidywał pożar w jednej z sal chorych na Oddziale Chorób Wewnętrznych znajdującym się na III piętrze. Personel oddziału ćwiczył w ten sposób wszystkie procedury, według których należy postępować od momentu zauważenia ognia, aż do zakończenia akcji ratowniczo-gaśniczej. Ewakuacja oddziału odbyła się bez udziału pacjentów, w ich rolę wcielili się pracownicy szpitala. Ćwiczenia zorganizowane były we współpracy z Państwową Strażą Pożarną (Komendą Powiatową PSP w Lwówku Śląskim). W trakcie ćwiczeń oceniano poprawność i szybkość podejmowanych decyzji, a wnioski z z przeprowadzonych działań zostały przekazane kadrze kierowniczej i pracownikom szpitala.

W trosce o bezpieczeństwo pracowników i naszych pacjentów ćwiczenia będą odbywać się corocznie, za każdym razem na innym oddziale.
dodano: 04-07-2018
Onkologiczna Biała Sobota


Dnia 03.03.2018 r. w Ratuszu Miejskim w Lwówku Śląskim odbyła się kolejna z cyklu akcja onkologiczna „Biała Sobota”. Organizatorem wydarzenia było Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. , a skierowane ono było do mieszkańców Lwówka Śląskiego i okolic oraz wszystkich tych , którzy nie pozostają obojętni na sprawy związane z dbałością o własne zdrowie.  Promocja profilaktyki onkologicznej była głównym celem wydarzenia. W trakcie jego trwania można było wziąć udział w prelekcjach, konsultacjach oraz badaniach profilaktycznych, które przeprowadzane były nieodpłatnie i bez skierowań. Wśród wykonywanych badań znalazły się:
- wideodermatoskopia,
- pomiary ciśnienia i glukozy,
- pomiar saturacji krwi,
-oznaczenie BMI.
Przeprowadzały je lek. med. Krystyna Costa, specjalista chirurgii onkologicznej oraz Panie pielęgniarki Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o.
W wyniku wykonanych badań, u 10 pacjentów wykryto wątpliwe zmiany skórne. Zostali oni skierowani do dalszej diagnostyki w naszej Poradni Chirurgii Onkologicznej. Jest to wymierny zdrowotny efekt akcji.
Program wydarzenia obejmował Profilaktykę raka piersi (czynniki ryzyka) oraz Solaria (negatywny wpływ na zdrowie), którymi zajęła się lek. med. Krystyna Costa, specjalista chirurgii onkologicznej.
Dyrektor ds. Medycznych Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o. o. lek. med.  Marcin Karasiński, specjalista anestezjologii i intensywnej terapii przedstawił kwestię Profilaktyki i diagnostyki, która nie boli, skierowanej głównie do mężczyzn.
Ordynator Oddziału Chorób Wewnętrznych lek. med. Artur Nahorecki, specjalista chorób wewnętrznych, specjalizujący się w pulmonologii, w swojej prezentacji omówił zagadnienia z zakresu Profilaktyki Raka Płuc.
Ostatnia prezentacja należała do Pielęgniarki Naczelnej Olgi Sasin, która jest jednocześnie Koordynatorem Pakietu Onkologicznego. Omówiony został w niej projekt „Fundacji Nasz Szpital” pt. „Pakiet Onkologiczny” oraz „Klub Pacjenta Onkologicznego”.
Spotkanie zakończyło się poczęstunkiem.
Serdeczne podziękowania dla Pracowników, którzy zaangażowali się czynnie w swoim wolnym czasie do tej, tak ważnej społecznie akcji. A, oprócz prelegentów, byli to:

 1. Pani Alina Wyborna.
 2. Pani Teresa Truchan.
 3. Pani Maria Wołowicz.
 4. Pani Renata Proska.
 5. Pani Joanna Eck.
 6. Pani Monika Fijałkowska.
 7. Pan Maciej Szmulewicz
 8. Pan Eugeniusz Ścigan.
 9. Pan Marcin Eck.
 10. Pan Piotr Filipczak.
 11. Pan Ryszard Szumiłowski.
 12. Pan Jan Kaniuka.dodano: 26-03-2018
Poradnia Kardiologiczna
dodano: 06-03-2018
Biała Sobota
dodano: 27-02-2018
pokaż wszystkie (79)
Wszelkie prawa zastrzeżone © Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o. o.